Wybierz procesy biznesowe i zbuduj silnik operacyjny dla Twojej firmy

Skorzystaj z szablonów dostępnych w Sellions. Nasi eksperci bezpłatnie dopasują je do Twoich potrzeb. Nie widzisz procesów, jakich szukasz? Daj nam znać, a ułożymy je dla Ciebie. Możesz zrobić to też samodzielnie w naszym edytorze no-code.

Weryfikacja kontrahenta

 1. Zakupowiec wprowadza do sytemu kontrahenta, z którym ma zostać podpisana umowa o współpracy (podaje niezbędne do weryfikacji dane jak: nazwa firmy, adres, NIP, REGON, KRD w zależności od rodzaju kontrahenta) oraz danymi o rodzaju planowanej współpracy, tj.: kwoty, rodzaje towarów, usług.
 2. System Sellions weryfikuje czy danych kontrahent widnieje w bazie kontrahentów.
 3. W przypadku istnienia w bazie, system wyświetla ekran z danymi, z informacją daty poprzedniej weryfikacji kontrahenta i możliwością ręcznego uruchomienia powtórnej weryfikacji.
 4. W przypadku nowego kontrahenta system ustawia na kontrahencie status „wymagana weryfikacja” i zleca zadanie weryfikacji do Działu Księgowego.
 5. Dział księgowy oznacza w systemie, które załączniku musi dostarczyć kontrahent.
 6. System wysyła maila z linkiem do formularza do Kontrahenta z prośbą o załączenie wymaganych dokumentów w celu przeprowadzenia sprawnej weryfikacji przez rozpoczęciem współpracy.
 7. Po otrzymaniu plików od Kontrahenta zostaje wysłane powiadomienie do Działu księgowego o oczekujących plikach do weryfikacji.
 8. Dział księgowy podejmuje zadanie, system aktualizuje status „weryfikacja w trakcie”, pracownik działu uzupełnia niezbędne dane potrzebne do uznania weryfikacji za przeprowadzoną jak np.: widnienie na białe liście, brak wpisu w KRD. W zależności od weryfikacji i kryteriów przyjętych w przedsiębiorstwie dla danych kwot, towarów, usług, oznacza odpowiedni wynik weryfikacji oraz ustawia osiągnięty progów weryfikacji określonych jako dopuszczalnych sumarycznych kwot transakcji kwartalnych/rocznych.
 9. W przypadku weryfikacji pozytywnej system ustawia ważność weryfikacji na okres 2 lat (po upływie 2 lat system generuje powiadomienie do opiekuna klienta o konieczności ponownej weryfikacji oraz uzyskaniu od kontrahenta niezbędnych do tego dokumentów).
 10. W przypadku weryfikacji negatywnej system wysyła powiadomienie do opiekuna klienta z informacją jaki próg współpracy jest akceptowalny dla tego kontrahenta.

Kategoria Administracja

Przetestuj proces

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Nazwa firmy (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Proces