Wybierz procesy biznesowe i zbuduj silnik operacyjny dla Twojej firmy

Skorzystaj z szablonów dostępnych w Sellions. Nasi eksperci bezpłatnie dopasują je do Twoich potrzeb. Nie widzisz procesów, jakich szukasz? Daj nam znać, a ułożymy je dla Ciebie. Możesz zrobić to też samodzielnie w naszym edytorze no-code.

Monitorowanie płatności

 1. System raz dziennie pobiera listę oczekujących należności i sprawdza statusy tych należności i daty ostatniej aktualizacji statusu
 2. W przypadku, gdy termin płatności minął i status jest innych niż „opłacona” i inny niż „WM” (windykacja miękka) system wysyła powiadomienie do opiekuna klienta i do działu księgowego z informacją braku opłacenia faktury o danym numerze. Jednocześnie wysyła maila do klienta z prośbą o dokonaniu zaległej płatności.
 3. System zapisuje informacje o wysłaniu pierwszego przypomnienia klientowi i ustawia status na „WM”. 
 4. Po tygodniu od ustawienia statusu „WM” system ponownie weryfikuje należność. W przypadku widnienia nadal statusu „WM” zostaje wysłany mail do opiekuna klienta i do działu księgowego w celu podjęcia decyzji o uruchomieniu windykacji twardej lub innych kroków lub zmiany statusu na właściwy (np. wpłynęła już płatność).

Kategoria Obsługa klienta

Przetestuj proces

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Nazwa firmy (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Proces