Wybierz procesy biznesowe i zbuduj silnik operacyjny dla Twojej firmy

Skorzystaj z szablonów dostępnych w Sellions. Nasi eksperci bezpłatnie dopasują je do Twoich potrzeb. Nie widzisz procesów, jakich szukasz? Daj nam znać, a ułożymy je dla Ciebie. Możesz zrobić to też samodzielnie w naszym edytorze no-code.

Zgłoszenie potrzeb kadrowych

 1. Kierownik działu produkcyjnego/projektowego zgłasza przez formularz potrzebę nowego pracownika. Podaje w nim czy jest to potrzeba przyszłoroczna, czy obecnego roku. Podaje czy posiada budżet w swoim dziale, czy budżet jest związany z zakontraktowanymi pracami, które uwzględniają pokrycie naboru, czy wnioskuje o pokrycie z budżetu firmy wraz z uzasadnieniem potrzeby.
 2. Dział HR otrzymuje zlecenie o wydanie rekomendacji, kandydatów z posiadanej bazy CV lub potrzeby otwarcia nowego procesu rekrutacji wraz z obecnymi kosztami rynkowymi. Rekomendacja jest dołączana do formularza zgłoszeniowego.
 3. Po wydaniu rekomendacji Kierownik zgłaszający otrzymuje powiadomienie.
 4. W przypadku niezatwierdzenia rekomendacji przez Kierownika zgłaszającego, ma możliwość wskazania własnego kandydata, jeżeli takiego nie posiada zobowiązany jest do uzasadnienia powodów niezatwierdzenia rekomendacji. W przypadku braku zatwierdzenia i braku zgłoszenia własnego kandydata po określonym czasie zlecenie zostaje zamknięte jako niepodjęte z stanem 'brak akceptacji zgłaszającego’
 5. W przypadku zatwierdzenie rekomendacji przez Kierownika zgłaszającego lub wskazania przez niego własnego kandydata zostaje utworzone zlecenie do Szefa/Prezesa firmy o zgodę lub odmowę na realizację.
 6. W przypadku zgody Dział HR otrzymuje akceptację na rozpoczęcie działań rekrutacyjnych i rozpoczyna proces rekrutacji. System zapisuje te dane przy formularzu zgłoszenia i zamyka je załączając odnośnik do procesu zlecenia rekrutacji.
 7. W przypadku odmowy Kierownik zgłaszający otrzymuje mailowe powiadomienie, zgłoszenie zostaje zamknięte.

Kategoria HR

Przetestuj proces

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Nazwa firmy (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Proces